آشنایی با انواع شال حریر

شال حریر نوعی روسری بسیار خنک و سبک است که مناسب فصول گرم یا مجالس و مهمانیهاست. این نوع شال مجلسی در انواع رنگ با طرحهای بسیار متنوع تولید می‌شود که طرفداران بسیار زیادی دارد. چراکه هم سبک و خنک است هم ست کردن آن با هر نوع لباسی راحت می‌باشد. جنس آن از الیاف طبیعی کرم ابریشم ساخته شده که مناسب موهای بسیار حساس است. 

ویژگی شال حریر: 

  • لطافت
  • تنوع رنگ 
  • تنوع طرح
  • مناسب انواع سبک لباس
  • مناسب انواع مجالس رسمی یا غیر رسمی
  • دوام بالا

روش نگهداری شال حریر:

به دلیل ظرافت و نرمی بالایی که دارد بسیار زود نخ کش می‌شود به همین دلیل شستشو در لباسشویی برای این گونه توصیه نمی‌شود همچنین هنگام اتو زدن به دلیل جنس آن نباید با اتو تماس مستقیم داشته باشد.

انواع شال حریر مجلسی:

شال حریر گلدار:
مدل فوق حریر گلدار به دلیل زیبایی همچنین تنوع در طرح آن طرفداران بسیاری دارد که مناسب مجالس رسمی یا غیر رسمی است.

شال حریر طرح برجسته:
این نوع با طراحی برجسته ای که دارد زیبایی فوق العاده‌ای به استایل شما می‌دهد. این مدل در دو نوع قواره بزرگ و قواره کوچک تولید می‌شود که مناسب انواع افراد می‌باشد. طرحهای شال حریر اغلب از رنگ زمینه است با این تفاوت که مقداری برجسته بوده تا جلوه‌ی زیبایی به استایل افراد بدهد. 

شال حریر کرپ:
پرفروشترین نوع شال حریر مجلسی مدل کرپ که دارای طرحهای برجسته با جنس پلی آستر و پلاستیک همچنین کیفیت بسیار بالا نسبت به مدل های دیگر آن است.

شال حریر نخی:
به دلیل استفاده از الیاف طبیعی در تولید محصول فوق طرفداران بسیاری دارد همچنین وجود الیاف نخی در آن موجب شده بیش از حد لیز یا نازک نباشد در نتیجه برای فصول بهار و روزمرگی نیز می‌توان از آن استفاده نمود.

شال حریر ابریشمی:
جنس ابریشمی این شال موجب شده بیشترین طرفدار را داشته باشد زیرا هم بسیار زیباست هم تنوع بالایی در طرح همچنین رنگ دارد. این مدل در دو سبک دیجیتالی و دست دوز تولید می‌گردد.

شال حریر واکسی:
مدل حریر واکسی به دلیل جنس آن لیز نمی‌خورد و بسیار هم نازک نیست به همین دلیل مناسب تمامی فصول است همچنین انتخاب درستی برای مشکل پسندان با استایلهای مختلف می‌باشد.