پیراهن و لباس مجلسی

آشنایی با انواع پیراهن و لباس مجلسی 

امروزه زندگی اکثر ما پر از موقعیت‌ها همچنین مراسم مختلفی است که باید برای هر کدام از آنها ظاهری مناسب داشته باشیم. انتخاب لباس، اکسسوری، کیف و کفش حتی عطر در مجالس خاص مانند عروسی، مجالس و مهمانی‌های دوستانه همچنین رسمی بسیار بااهمیت می‌باشد.
پیراهن و لباس مجلسی از پارچه‌های متنوع، مدل‌های مختلف دوخته شده است که هرکسی با هر سلیقه‌ای می‌تواند انتخاب کند. پارچه‌هایی مانند مخمل، ساتن، گیپور برای پیراهن و لباس مجلسی بسیار مناسب می‌باشد. همچنین دانتل، حریر برای مدل‌های ساده‌تر نیز بسیار کارآمد می‌باشد.
پیراهن و لباس مجلسی با توجه به طراحی‌های متنوع از طراحان و خیاطان لباس نیاز‌های تمامی افراد را با سلایق مختلف برآورده می سازد.

انواع پیراهن و لباس مجلسی زنانه 

پیراهن و لباس مجلسی زنانه بر حسب قد به دو دسته تقسیم می گردد:

  1. پیراهن و لباس مجلسی بلند 
  2. پیراهن و لباس مجلسی کوتاه  

چند نکته کاربردی جهت خرید لباس مجلسی:

  • برای مراسم رسمی بهتر است از پیراهن و لباس مجلسی بلند استفاده کنید.
  • انتخاب پیراهن و لباس مجلسی بستگی به نوع مراسمی دارد که به آن دعوت شده‌اید. در یک عروسی بزرگ، پر جمعیت پیراهن و لباس مجلسی بلند، برای یک مهمانی کوچک مدل کوتاه بسیار مناسب می‌باشد. ولی باید توجه داشته باشید پارچه، طرح همچنین نقش، مناسب پیراهن شب باشد. بعنوان مثال از پارچه مثل ابریشم یا گیپور دوخته شده باشد.
  • پیراهن و لباس مجلسی باید با اندام هر فرد متناسب باشد. برای افرادی که چاق هستند بهتر است در دوخت آن از برش‌هایی استفاده شده باشد که همین امر سبب می‌شود که در تن شیک باشد.
  • برای مجالس کمتر رسمی مانند مهمانی، پیراهن و لباس مجلسی کوتاه یا میدی انتخاب مناسب‌تری می‌باشد چون مهمانی از جو صمیمی‌تری برخوردار است. بنابراین هنگام خرید به موقعیت یا فضایی که دعوت شده‌اید باید توجه کافی داشته باشید.
  • پیراهن و لباس مجلسی ممکن است کوتاه با یک یقه خاص یا ماکسی بلند آستین‌دار باشد.
  • از مدل‌های دامن پرنسسی بیشتر برای پیراهن عروس یا بعضی از مهمانی‌های خاص استفاده می‌شود 
  • برای خانم‌های باردار برای دوران بارداری مدل‌های گوناگونی از  پیراهن و لباس مجلسی در بازار موجود می‌باشد.

جنس پیراهن و لباس مجلسی 

برای دوخت پیراهن و لباس مجلسی بهتر است از پارچه‌هایی که دارای جلوه بیشتر می باشد استفاده شود مانند ابریشم، پارچه‌های کارشده، گیپور، البته مدل آن در انتخاب پارچه بسیار مهم است. مثلا از پارچه نخی برای پیراهن و لباس مجلسی استفاده نمی‌شود. در حالی که جنس مخمل به دلیل جلوه پارچه یک لباس زنانه کاملا شیک و فاخر است.

چه مدل پیراهن و لباس مجلسی انتخاب کنیم؟

این سوالی است که اکثر خانم‌ها در هنگام خرید یا دیدن مدل‌های مختلف پیراهن و لباس مجلسی در ذهنشان شکل می‌گیرد. قبل از خرید بهتر است این دو سوال را از خود بپرسید؟
این پیراهن و لباس مجلسی برای چه مراسمی یا مجلسی می‌خواهیم بپوشیم؟
چه مدل پیراهن و لباس مجلسی با فرم بدن من مناسب است؟
بنابراین با توجه به جواب سوالات بالا شما می‌توانید هر رنگ یا هر مدلی را که در نظر دارید بپوشید. بهتر است زمان خرید یک همراه با خود داشته باشید.
با توجه به نوع مراسم انتخاب‌های زیادی برای شما وجود دارد. البته هر چقدر موقعیت شما رسمی یا مهمتر باشد مانند جشن عروسی در انتخاب پیراهن و لباس مجلسی باید دقت بیشتری شود.
برای انتخاب این نوع پوشاک برای جشن عروسی بهتر است از رنگ سفید استفاده نکنید زیرا نوعی بی احترامی به عروس محسوب می شود.
برای جشن عروسی بهتر است از پیراهن و لباس مجلسی به سبک کلاسیک انتخاب کنید. قد آن از زانو کوتاهتر نباشد. در انتخاب هر نوع پیراهن و لباس مجلسی شما آزاد هستید ولی بهتر است برای مراسم عروسی از مدل ماکسی یا بلند استفاده کنید که هم شیک‌تر است هم سبب می‌گردد شما منحصر به فرد شوید.
از طرفی برای مراسمی مانند جشن تولد یا مراسم‌های ساده‌تر بهتر است، انتخاب راحت‌تری داشته باشید شما می‌توانید از پیراهن کوتاه همچنین رنگی یا حتی سفید نیز استفاده کنید.

خرید آنلاین انواع پیراهن و لباس مجلسی 

خرید بهترین مدل پیراهن و لباس مجلسی شیک کار آسانی نیست ولی اگر در مورد پیراهن و لباس مجلسی مناسب برای هر موقعیتی اطلاعات کافی داشته باشید راحت‌تر می توانید با توجه به نوع مراسم خرید کنید. قیمت پیراهن و لباس مجلسی بر اساس قیمت پارچه، کاردستی که در آن صورت گرفته است مشخص می‌گردد.
جدیدترین مدل های پیراهن و لباس مجلسی در فروشگاه ناززین موجود می‌باشد شما می توانید به روزترین مدل‌های پیراهن و لباس مجلسی را در سایت این فروشگاه اینترنتی مشاهده سپس قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید.
خرید از ناززین همانند رفتن به یک فروشگاه مد و پوشاک زنانه می‌باشد که دارای گزینه‌های زیادی می‌باشد. بنابراین شما لازم نیست بصورت حضوری خرید کنید پس از انتخاب، پیراهن و لباس مجلسی مورد نظر خود را سفارش دهید سپس یک خرید آگاهانه همچنین بی دردسر را تجربه کنید.

دسته‌بندی