دامن و پیراهن

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

دامن و پیراهن

خرید آنلاین انواع دامن زنانه

دامن‌ یکی از انواع لباس زنانه به شمار می‌آید که جنسیت همچنین هویت بانوان را از آقایان متمایز می‌نماید. این پوشش در بین بانوان از محبوبیت خاصی برخوردار است بطوریکه پوشاک غالبی برای خانم‌ها محسوب می‌شود. پوشش آن آزاد بوده و در حالت معمول از کمر تا زانو یا مچ پا را پوشش می‌دهد.
دامن بر نحوه برخورد، رفتارخانم‌ها تاثیرگذار بوده همچنین دارای انواع مختلفی می‌باشد. لذا در دنیای مد و فشن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
نکات مهمی در انتخاب دامن است که هنگام خرید با توجه به استایلتان، باید آنها را مدنظر قرار دهید. همین امر سبب می‌شود تا تاثیر شگفت انگیزی روی اندام و ظاهر شما داشته باشد.
دامن در مدل‌های گوناگون طراحی و تولید شده است. بنابراین اگر به مد اروپا یا آمریکا توجه داشته باشید هر ساله این پوشاک با پارچه‌های متنوعی عرضه می‌گردد.

سه فاکتور مهمی که برای خرید دامن باید درنظر گرفت:

 1. قد 
 2. طرح 
 3. جنس پارچه

قد دامن

دامن از نظر قد دارای مدل بالای زانو، زیر زانو، مینی، شانل و ماکسی تا مچ پا تقسیم می‌گردد. 

 • کوتاه‌ترین مدل، مینی بوده که بسیار کوتاه، تقریبا تا بالای ران می‌باشد. 
 • دامن شانل از مینی بلندتر و تا زیر زانو یا کمی بلندتر بوده است.
 • مدل میدی تا نصفه‌ای از ساق پا را می‌پوشاند.
 • مدل ماکسی بلندترین نوع دامن است که تا قوزک یا پایین‌تر می‌باشد.

جنس پارچه دامن 

دامن از لحاظ جنس دارای تنوع بالایی است. بطوریکه پارچه بکار رفته در آن میتواند از جنس حریر، جین، دانتل، چرمی، ابریشمی، نخی، لی، ریون، پشمی و ...باشد. جنس آن با توجه به سبک و طراحی آن نکته مهمی است مه تمامی طراحان لباس باید آن را در نظر بگیرند.

طرح و دوخت دامن 

دامن با توجه به نوع طرح و دوخت دارای تنوع بالایی برخوردار است. طرح‌های آن شامل موارد زیر می‌گردد:

 • کلوش
 •  فون ساده چین دار
 • ترک پیلی پلیسه 
 • لنگی
 •  پفی خمره ای
 •  راسته دراپه
 •  ماهی
 • مدادی چاکدار

برای پوشیدن دامن چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

زمانیکه مدل کوتاه مانند مینی یا پفی می‌پوشید بهتر است برای لباس‌های بالا تنه رنگ‌های روشن یا پارچه‌هایی که برجستگی را بیشتر نشان می‌دهند استفاده کنید.
بکارگیری پارچه‌های طرح‌دار یا رنگ روشن در برجسته نشان دادن موثر است. همچنین استفاده از پارچه‌های براق نظیر چرم و ساتن نیز در این مواقع بی‌تاثیر نیست.
دامن با خط عمودی یا رنگ تیره برجستگی‌های بدن را کمتر نشان می‌دهد لذا دامن‌هایی با طرح‌های پلیسه یا ساسون‌دار اغلب اندام را باریک‌تر نمایش می‌دهند.
برای اینکه اندام شما لاغرتر به چشم آید بهتر است از رنگ تیره مانند سرمه،ای، مشکی، طوسی و ... استفاده کنید. با استفاده از اکسسوری‌ زیبا یا یک شومیز طرحدار بالاتنه، استایل بهتری ایجاد نمایید.
اگر می‌خواهید بزرگی ران‌هایتان را بپوشانید بهتر است که مدل کلوش که در قسمت ران و باسن آزاد است استفاده نمایید.
در صورت داشتن پاهای کشیده دامن کوتاه یا تک رنگ گزینه بسیار مناسبی می‌باشد لذا بالای زانو یا حتی کوتاه، قد شما را بلندترنشان می‌دهد. دامن راسته یکی از این موارد است.
اگر دامن طرحدار می‌پسندید بهتر است از کیف و کفش یا جوراب شلواریهایی با طرح ساده استفاده نمایید.
بخاطر داشته باشید که علاوه بر هماهنگی لباس با دامن، انتخاب کفش مناسب، نوع و رنگ جوراب تاثیر بسزایی در استایل کلی شما دارد.

خرید جدیدترین دامن بصوت آنلاین از فروشگاه ناززین

دامن از آن دسته پوشاکی است که مدل و تنوع رنگی بسیار بالایی را شامل می‌شود. فروشگاه اینترنتی ناززین با ارائه طیف گسترده‌ای از این محصول می‌تواند در شیک پوشی شما کمک شایانی نماید.
شما می توانید جهت خرید دامن با مراجعه به وب سایت این فروشگاه اینترنتی محصول دلخواه خود را با قیمت مناسب انتخاب نموده سپس به سبد خرید خود اضافه کنید.

دسته‌بندی